Jak wybrać firmę doradczą?

Proces ubiegania się o dotacje unijne jest dość skomplikowany. Wymaga poświęcenia czasu na przygotowanie aplikacji, elastyczności w działaniu oraz podejmowaniu decyzji, przeanalizowania szeregu dokumentów, a co najważniejsze znajomości reguł funduszy unijnych. Czy warto powierzyć sprawę ludziom od dotacji? Jak wybrać firmę doradczą?

Oddaj swój pomysł w ręce odpowiednich specjalistów

Zatrudnienie firmy zewnętrznej w celu pozyskania dotacji nie daje nam gwarancji otrzymania dofinansowania. Dlatego wybór odpowiedniej firmy tworzącej wnioski o dotacje unijne nie jest łatwy. Znalezienie właściwych osób odpowiedzialnych za realizację programów rozwojowych to jedno z najtrudniejszych zadań wnioskodawcy. Aby wybrać właściwie, należy najpierw sprawdzić firmę, której chcemy powierzyć swój biznes. Najważniejsze, by dostawca rozumiał naszą branżę oraz posiadał doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji.

Co należy do zadań doradcy?

Tak jak już wspominaliśmy proces ubiegania się o dotacje unijne jest dość wymagający. Działania doradcy dzielą się na kilka złożonych etapów.

Po pierwsze – właściwa analiza

Pracownik przeprowadza analizę planowanej inwestycji, pod kątem dostępnych programów pomocowych. Doradza, jaka inwestycja pasuje do aktualnych dotacji. Sprawdza, czy nasz pomysł kwalifikuje się do uzyskania wsparcia. Kolejno przedstawia, jaką dotację można uzyskać.

Po drugie – złożenie dokumentacji

Zebrane informacje o przedsiębiorstwie oraz inwestycji przenosi na wymagane formularze, w ten sposób maksymalizując szanse na uzyskanie dotacji. Sporządza biznesplan, harmonogram rzeczowo-finansowy i inne wymagane załączniki. Kieruje wniosek do firmy badawczo-rozwojowej. Dodatkowo czuwa nad zgodnością przekazywanych informacji z zasadami przyznawania wybranej dotacji. Pilnuje, aby Klient złożył wymagane podpisy oraz dostarczył całą dokumentację do oceny. Oprócz tego jest w stałym kontakcie z instytucją oceniającą.

Po trzecie – oczekiwanie na decyzje

Informuje Klienta o wszystkich decyzjach związanych ze złożonym wnioskiem.

Po czwarte – rozliczenie inwestycji

Doradcy są wsparciem od początku do końca. Po sukcesie i otrzymaniu dotacji wspierają przedsiębiorców w rozliczaniu inwestycji. Sporządzają wnioski o płatność i kompletują załączniki. Czuwają nad zgodnością oraz spójnością przekazywanych informacji i dokumentów z deklaracjami w dokumentacji aplikacyjnej. Pilnują złożenia podpisów i dokumentów, a także mają stały kontakt z instytucją wdrażającą program, w tym dokonują wymaganych poprawek.

Jak wybrać firmę doradczą?

Warto zwracać uwagę na poziom doświadczenia. Przejrzeć listę sukcesów danej instytucji. Tutaj warto stawiać na sprawdzone firmy, które charakteryzują się ogromną wiedzą. Niestety na rynku jest wiele doradców, którzy przekazują niesprawdzone informacje. Rynek doradczy jest bardzo rozproszony, znajdziemy w nim wiele pojedynczych jednostek takich jak freelanserzy, dla których pozyskanie dotacji jest sporym problemem. Na tym rynku liczy się przede wszystkim: rzetelność, kreatywność, skuteczność, zaangażowanie oraz wiedza i doświadczenie.     

Dlaczego warto wybrać M.K. Consulting?

Nasz zespół jest pełen pasjonatów, którzy posiadają wszystkie cechy doskonałego doradcy. Niezwykle ważne jest również to, że mają kompetencje społeczne oraz zdolności interpersonalne. Łatwo to stwierdzić podczas spotkań i poprzez referencje. Nasi eksperci są przede wszystkim rzetelni, kreatywni i skuteczni. Doskonale rozumieją potrzeby biznesowe i potrafią dopasować je do potrzeb branżowych. Mają sprawdzony know-how, metody oraz narzędzia, które gwarantują rezultaty. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, stosujemy różne formy realizacji. Dodatkowo sprawnie zarządzamy projektami i możemy pochwalić się renomą.

Gwarantujemy wszelką pomoc oraz opiekę w zakresie pozyskiwania funduszy!