Ścieżka SMART – Fundusze Europejskie dla nowoczesnej gospodarki

MK Consulting z dumą prezentuje najnowszą okazję dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027. Ścieżka SMART to kluczowe narzędzie wspierające rozwój innowacyjności przedsiębiorstw i wzrost ich konkurencyjności na rynku.

Najważniejsze informacje o dofinansowaniu

Ścieżka SMART to finansowy impuls umożliwiający realizację projektów badawczo-rozwojowych, cyfryzację działalności oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy. Program wyróżnia się modułową strukturą projektów, co pozwala elastycznie dostosować zakres projektu do indywidualnych potrzeb firmy. Projekty mogą obejmować aż 7 obszarów, podzielonych na obowiązkowe i fakultatywne moduły.

Moduły Obowiązkowe:

* Moduł badawczo-rozwojowy

* Moduł wdrożenie innowacji

Moduły Fakultatywne:

* Infrastruktura B+R

* Cyfryzacja

* Zazielenienie przedsiębiorstw

* Internacjonalizacja

* Kompetencje

Budowa projektu

Budowa projektu z kilku modułów pozwala na bardziej kompleksową realizację strategii rozwoju firmy przy wykorzystaniu jednego dofinansowania. Dzięki temu, przedsiębiorstwa mogą nie tylko przeprowadzać prace B+R czy wprowadzać innowacyjne produkty na rynek, ale również zakupić sprzęt do stworzenia pilotażowej linii, wyjechać na targi zagraniczne, przeprowadzić szkolenia dla pracowników czy cyfryzować procesy w organizacji.

Kto może otrzymać dotację?

O dotację mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 250 pracowników.

Terminy składania wniosków

Wnioski będzie można składać od 27 czerwca do 24 października 2024 r.

Dlaczego warto skorzystać?

Na finansowanie projektów w ramach Ścieżki SMART przeznaczono łącznie aż 4,3 mld euro. To niepowtarzalna szansa na pozyskanie środków, które mogą znacząco przyczynić się do rozwoju i modernizacji Twojej firmy.

Skontaktuj się z Nami!

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu wniosku, skontaktuj się z nami:

Nasi eksperci oferują kompleksową pomoc w przygotowaniu dokumentacji oraz doradztwo na każdym etapie aplikacji. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dofinansowania!

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *