Wojt-Bet producent prefabrykantów betonowych

Odpady budowlane też mogą być innowacyjne

Ceny materiałów budowlanych rosną w zastraszającym tempie. Doskonale wiedzą o tym osoby, które są w trakcie budowy lub zajmują się realizacją projektów. Podwyżki cen zmuszają firmy do szukania rozwiązań optymalizujących koszty produkcji. Jedną z nich jest ponowne wykorzystywanie materiałów, które po selekcji i odpowiedniej obróbce zapewniają doskonałą jakość. Pomysłodawcą tego innowacyjnego rozwiązania jest nasz kolejny Klient – firma WOJTBET. 

Teoria ubrana w badania

Klient jako doświadczony przedsiębiorca w branży budowlanej miał koncepcję, która odpowiadała na potrzeby rynku. Niestety samo założenie nie wystarczy, aby móc starać się o dotację unijną. Klient oddał swój plan w dobre ręce – M.K. Consulting, a my postanowiliśmy mu pomóc. Skontaktowaliśmy go z jednostką naukową, której mógł zlecić przeprowadzenie prac B+R (badawczo-rozwojowych) dotyczących proekologicznego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju procesu przygotowania placu budowy. Polega to na przygotowaniu wysokojakościowego kruszywa powstałego z elementów żelbetonowych rozbiórek obiektów budowlanych. Oprócz tego metoda uwzględnia wykorzystanie zalegających na placu budowy karp i odpadów drzewnych.

Zapewne zastanawiasz się, w czym tkwi innowacyjność tych materiałów budowlanych. Spieszę z odpowiedzią! W tym przypadku innowacyjność to nic innego jak możliwość zaoferowania kruszenia oraz segregacji w miejscu powstawania odpadu (np. na placu budowy zleceniodawcy). To pozwoli na uzyskanie wysokojakościowych kruszyw oraz zmniejszenie śladu węglowego powstającego podczas realizacji zleceń.

Kolejna budowla postawiona

Połowa sukcesu za nami – Klient otrzymał raport z przeprowadzonych badań. Jednak to nie pora, by spocząć na laurach. W dalszych działaniach przygotowaliśmy pełną dokumentację aplikacyjną do konkursu: Regionalny Program Województwa Mazowieckiego 3.3  Innowacje w MŚP i oczekiwaliśmy na ocenę. W tym czasie zajęliśmy się drobnymi pracami, doprecyzowaniem niektórych obszarów oraz ich uzasadnieniem.

Udało się – Klient otrzymał wnioskowane dofinansowanie!

Realizacja projektu pozwoliła firmie WOJTBET zakupić m.in.: kruszarkę, przesiewacz kruszywa, koparkę, ładowarkę, rozdrabniacz czy kontenery.

Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność pracować przy tym projekcie i zobaczyć, jak wyglądają innowacje w budownictwie. Cieszy nas również to, że przyczyniliśmy się do rozwoju kolejnego przedsiębiorstwa oraz lokalnego rynku, na którym działa. W wyniku realizacji projektu wnioskodawca planuje zatrudnić minimum 9 nowych pracowników, co przyczyni się do znacznej poprawy zatrudnienia w regionie.

Szczegóły projektu dofinansowania:

Beneficjent: BEATA WOJTYSIAK „WOJTBET”

Tytuł projektu: „Wdrożenie w przedsiębiorstwie WOJTBET innowacyjnych produktów i usług”

Program operacyjny: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego

Poddziałanie: 3.3 Innowacje w MŚP

Zaoferowane usługi:

  • doradztwo w zakresie B+R
  • pozyskanie dotacji
  • rozliczenie dotacji
0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania