Wprowadzenie nowej oferty produktowej na rynek brytyjski w celu odpowiedzi na negatywne skutki Brexit-u.

O firmie

Willson & Brown to wiodąca ogólnoeuropejska firma POS, która może poszczycić się naprawdę bogatym doświadczeniem w projektowaniu, tworzeniu, instalowaniu i wspieraniu programów POS w sektorze kosmetyków, napojów, FMCG i elektroniki użytkowej. Jej działalność ma charakter międzynarodowy i obejmuje blisko 70 krajów. Firma zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy oferują profesjonalną obsługę klienta w ponad 10 różnych językach. W 2018 roku Willson & Brown został przejęty przez Array Marketing.

Krótki opis: dofinansowanie 85% pomoc de minimis

Wprowadzenie nowej oferty produktowej na rynek brytyjski, a tym samym rozszerzenie oferty eksportowanej o nową grupę produktów, tj. elementy dekoracyjne o skomplikowanej geometrii i niewielkich rozmiarach, wykonywane w technologii 3D z surowców takich jak żywica lub proszek.

Głównym celem projektu jest złagodzenie negatywnych skutków Brexit w działalności firmy Willson & Brown Sp. z o.o., gdyż zmiana warunków współpracy z podmiotami z Wielkiej Brytanii oraz bariery administracyjne i transportowe, spowodowały nieoczekiwany spadek obrotów ze sprzedaży dotychczas oferowanych na rynku brytyjskim produktów, jak również wzrost kosztów w wymianie handlowej z UK. Realizacja projektu stworzy warunki i potencjał do rozszerzenia oferty Wnioskodawcy na terenie Zjednoczonego Królestwa, a nowe produkty umożliwią poszerzenie rynku zbytu i wejście z ofertą do innych sektorów branżowych na rynku brytyjskim (poza obecną branżę kosmetyczną), jak również pozwolą kierować ofertę do innej grupy docelowej – firm z sektora MŚP (Wnioskodawca działa w segmencie B2B z dużymi podmiotami). Zakres rzeczowy projektu dotyczy zrealizowania zadań o charakterze inwestycyjnym, które umożliwią dostosowanie nowej oferty do oczekiwań i wymagań klientów z sektora B2B na rynku brytyjskim w obliczu zmienionych przez Brexit zasad współpracy. Rezultaty projektu zatem umożliwią Spółce zrekompensować skutki negatywnego oddziaływania Brexit, poprzez wprowadzenie nowej gamy produktów na rynek brytyjski.

Drukarki 3D

Laptopy

Skaner 3D

Oprogramowanie do projektowania

Drukarka taśmowa

Macierz Dyskowa

0 EUR
Wartość projektu
0 EUR
Wartość dofinansowania