Zakład Przetwórstwa Rolno – Spożywczego KOWAR Spółka jawna

Innowacje w rolnictwie.

Smak dzieciństwa. Każdy z nas kojarzy go inaczej. Jestem jednak przekonany, że każdy pamięta śmiech o poranku i chrupiącą pajdę chleba ze słodkim rozpływającym się w ustach dżemem z malin. A na obiad obowiązkowo kompot i to nie jakiś tam przetworzony z soków, ale nagotowany z wiśni. O tak, to były piękne czasy. Teraz wszystko faszerują chemią i konserwantami. A gdybym ci powiedział ,że to nie prawda?. Pewnie byś się ucieszył tak jak ja kiedy osobiście poznałem mojego kolejnego klienta- firmę Kowar, która opierają swoje produkty o tradycyjne rodzinne receptury z dawnych lat? Przy naszym pierwszym spotkaniu kiedy to poczęstowano mnie dżemem z truskawek w magiczny sposób wróciły wspomnienia.

Nasz klient o którym mowa wytwarza pyszne produkty przy zachowaniu tradycyjnych receptur. Wcale nas nie zdziwiło, że produkty te znalazły tak ogromną rzeszę wiernych klientów, że spółka musiała poczynić kroki, celem rozbudowy możliwości produkcyjnych.

Dodatkowo klient postanowił wprowadzić nowe gamy produktów w postaci przetworów i soków wytwarzanych z owoców z certyfikowanych gospodarstw i tym samym wesprzeć lokalne firmy. A teraz najciekawsze, mimo, że produkty miały mieć wspaniały smak miały dodatkowo zawierać w swej recepturze ograniczenie cukrów i innych niekorzystnych dla naszego zdrowia składników.
Nie pozostało nam czekać. Znaleźliśmy konkurs w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój i rozpoczęliśmy pracę nad dokumentacja. A musicie wiedzieć, że dokumentacja z ramienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest… wymagająca.

Efekty naszej współpracy.

Dzięki dofinansowaniu z ARiMR nasz klient postawił nowy budynek produkcyjny z ciągiem technologicznym , który umożliwia zamrożenie świeżego surowca bez uszczerbku na jakości. My natomiast możemy się cieszyć tym wspaniałym smakiem dzieciństwa : przetworów z truskawek, malin, porzeczek czy aronii, bez zbędnych ulepszaczy i konserwantów.
Życzymy wszystkim smacznego!

Beneficjent: Zakład Przetwórstwa Rolno – Spożywczego KOWAR Spółka jawna
Tytuł projektu: „Rozwój firmy KOWAR poprzez budowę mroźni surowców oraz zakup urządzeń do przetwarzania owoców i warzyw”

Program operacyjny – PROGRAM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH
Poddziałanie – 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

Zaoferowane usługi:
– pozyskanie dotacji
– rozliczenie dotacji

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania