Fol-Druk Flexo Sp. z o.o.

Bizneswoman na polskim rynku.

“Kobieto, puchu marny” – czy oby na pewno Adam Mickiewicz miał rację? Nie sądzę. Cieszę się, że stereotypy się zmieniły i w dzisiejszej kulturze kobiety zaczynają być traktowane na równi z mężczyznami. Bo czym byłby świat bez tych pięknych, mądrych istot?
Warto dodać, że co trzecia firma w naszym kraju jest prowadzona przez kobiety, dzięki czemu zajmujemy jedno z najwyższych miejsc w Unii Europejskich pod tym względem. Z raportów wynika, na koniec 2021 r. 32,5 proc. wszystkim firm w Polsce należała do kobiet. Jednym słowem tkwi w polskich businesswomen tkwi ogromny potencjał.

W naszej pracy często mamy do czynienia z przedsiębiorczymi kobietami. Posłuchajcie tej historii.

Dofinansowanie tylko dla kobiet.

Ta historia nie miała by swojego biegu gdyby nie możliwości jakie dał nam konkurs organizowany przez PARP „Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet”.
Dofinansowanie mogły otrzymać kobiety, które prowadzą : mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Celem tego programu było finansowanie usług proinnowacyjnych, w tym badawczych, a także mentoringu oraz inwestycji wspierających wdrożenie i rozwój technologicznych innowacji procesowych lub produktowych w mikro, małych lub średnich firmach prowadzonych przez kobiety. Program miał się również przyczyniać do nawiązywania i zacieśniania współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorczyniami a podmiotami norweskimi.

Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tym konkursie od razu odezwaliśmy się do jednej z naszych klientek Pani Jadwiga która prowadzi firmę Fol-Druk Flexo Sp. z o.o. jednego z liderów w branży drukarskiej. Firma Pani Jadwigi świadczy usługi zadruku fleksograficznego na rynku polskim jak i zagranicznym. Specjalizuje się w procesie zadruku opakowań.
Tak więc wychodząc naprzeciw od lat pojawiającemu się problemowi naszej planety związanemu z plastikowymi opakowania. Firma Fol-Druk Flexo Sp. z o.o. postanowiła zrealizować projekt dotyczący opracowania i wdrożenie nowej usługi nacinania laserowego i cięcia wraz z konfekcjonowaniem oraz poprawa gospodarki odpadami.

Było nam bardzo miło zacząć pracę nad tym projektem. Po pierwsze mieliśmy okazje przyczynić się do rozwoju biznesu prowadzonego przez kobietę, a po drugie mogliśmy uczestniczyć w kolejnym kroku który miał zniwelować szkodliwość otaczających nas na każdym kroku odpadów. Przedmiot wdrożenia miał nastąpi
dzięki wykonanemu opracowaniu i zaplanowanym w ramach projektu inwestycjom, dobranym na podstawie rekomendacji zespołu badawczego tj.
– zakup lasera,
– zakup bobiniarki,
– zakup specjalistycznego oprogramowania do przygotowania i optymalizacji procesów cięcia i nacinania opakowań dla branży spożywczej
– zakup zewnętrznych usług doradczych.

W ramach projektu firma miała również podjąć współpracę z mentorem w zakresie rozwoju innowacji. Innowacją w projekcie jest udoskonalony sposób produkcji opakowań́ mający na celu zmniejszenie odpadowości procesu. W wyniku realizacji projektu na rynek wprowadzone zostaną nowe usługi dzięki czemu firma będzie miała możliwość odpowiedzieć na potrzeby płynące z rynku.
Sukces jaki osiągnęliśmy wspólnie z naszą klientką bardzo nas ucieszył, zwłaszcza, że konkurs był pilotażowy i nikt nie wiedział czego można się spodziewać. Czasami jednak warto podjąć się wyzwania, bo zwykle to wtedy osiąga się największą satysfakcję.

Beneficjent: Fol-Druk Flexo Sp. z o.o.

Tytuł projektu: Wdrożenie i opracowanie nowej usługi i ulepszonego procesu produkcji przy zastosowaniu zielonych technologii w firmie Fol-druk Flexo.

Program operacyjny – Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021
Poddziałanie – Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet

Zaoferowane usługi:
– pozyskanie i rozliczenie dotacji

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania