Fol-Druk Flexo Sp. z o.o.

Bizneswoman na polskim rynku.

“Kobieto, puchu marny” – czy oby na pewno Adam Mickiewicz miał rację? Nie sądzę. Cieszę się, że stereotypy się zmieniły i w dzisiejszej kulturze kobiety zaczynają być traktowane na równi z mężczyznami. Bo czym byłby świat bez tych pięknych, mądrych istot?
Warto dodać, że co trzecia firma w naszym kraju jest prowadzona przez kobiety, dzięki czemu zajmujemy jedno z najwyższych miejsc w Unii Europejskich pod tym względem. Z raportów wynika, na koniec 2021 r. 32,5 proc. wszystkim firm w Polsce należała do kobiet. Jednym słowem tkwi w polskich businesswomen tkwi ogromny potencjał.

W naszej pracy często mamy do czynienia z przedsiębiorczymi kobietami. Posłuchajcie tej historii.

Dofinansowanie tylko dla kobiet.

Ta historia nie miała by swojego biegu gdyby nie możliwości jakie dał nam konkurs organizowany przez PARP „Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet”.
Dofinansowanie mogły otrzymać kobiety, które prowadzą : mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Celem tego programu było finansowanie usług proinnowacyjnych, w tym badawczych, a także mentoringu oraz inwestycji wspierających wdrożenie i rozwój technologicznych innowacji procesowych lub produktowych w mikro, małych lub średnich firmach prowadzonych przez kobiety. Program miał się również przyczyniać do nawiązywania i zacieśniania współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorczyniami a podmiotami norweskimi.

Kiedy tylko dowiedzieliśmy się o tym konkursie od razu odezwaliśmy się do jednej z naszych klientek Pani Jadwiga która prowadzi firmę Fol-Druk Flexo Sp. z o.o. jednego z liderów w branży drukarskiej. Firma Pani Jadwigi świadczy usługi zadruku fleksograficznego na rynku polskim jak i zagranicznym. Specjalizuje się w procesie zadruku opakowań.
Tak więc wychodząc naprzeciw od lat pojawiającemu się problemowi naszej planety związanemu z plastikowymi opakowania. Firma Fol-Druk Flexo Sp. z o.o. postanowiła zrealizować projekt dotyczący opracowania i wdrożenie nowej usługi nacinania laserowego i cięcia wraz z konfekcjonowaniem oraz poprawa gospodarki odpadami.

Było nam bardzo miło zacząć pracę nad tym projektem. Po pierwsze mieliśmy okazje przyczynić się do rozwoju biznesu prowadzonego przez kobietę, a po drugie mogliśmy uczestniczyć w kolejnym kroku który miał zniwelować szkodliwość otaczających nas na każdym kroku odpadów. Przedmiot wdrożenia miał nastąpi
dzięki wykonanemu opracowaniu i zaplanowanym w ramach projektu inwestycjom, dobranym na podstawie rekomendacji zespołu badawczego tj.
– zakup lasera,
– zakup bobiniarki,
– zakup specjalistycznego oprogramowania do przygotowania i optymalizacji procesów cięcia i nacinania opakowań dla branży spożywczej
– zakup zewnętrznych usług doradczych.

W ramach projektu firma miała również podjąć współpracę z mentorem w zakresie rozwoju innowacji. Innowacją w projekcie jest udoskonalony sposób produkcji opakowań́ mający na celu zmniejszenie odpadowości procesu. W wyniku realizacji projektu na rynek wprowadzone zostaną nowe usługi dzięki czemu firma będzie miała możliwość odpowiedzieć na potrzeby płynące z rynku.
Sukces jaki osiągnęliśmy wspólnie z naszą klientką bardzo nas ucieszył, zwłaszcza, że konkurs był pilotażowy i nikt nie wiedział czego można się spodziewać. Czasami jednak warto podjąć się wyzwania, bo zwykle to wtedy osiąga się największą satysfakcję.

Beneficjent: Fol-Druk Flexo Sp. z o.o.

Tytuł projektu: Wdrożenie i opracowanie nowej usługi i ulepszonego procesu produkcji przy zastosowaniu zielonych technologii w firmie Fol-druk Flexo.

Program operacyjny – Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021
Poddziałanie – Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet

Zaoferowane usługi:
– pozyskanie i rozliczenie dotacji

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania

Praktycznie większość produktów pakowana jest przed sprzedażą celem ich zabezpieczenia. Opakowania mają też na celu zachęcić klientów do ich wyboru. Ważnym jest zatem jak opakowanie wygląda, jakie ma barwy, jakiej jest jakości. Oczywiście opakowanie ma też skutecznie zabezpieczać produkt co np. dla produktów spożywczych może wydłużać ich termin przydatności czy zabezpieczać przed wpływem warunków zewnętrznych. 

Nasz klient od lat zajmuje się zadrukiem folii opakowaniowych. W swoich działaniach stawia na najwyższą jakość, terminowość i dostępność cenową. Aby oferować najlepsze produkty dział B+R firmy Fol – Druk Flexo nieustannie prowadzi prace nad udoskonalaniem oferowanych usług. Wynikiem ich działań było opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania wysokobarierowych opakowań o niespotykanej dotąd jakości druku. Wsparliśmy naszego klienta w przygotowaniu wniosku, którego celem było wejście na rynek opakowań premium. Cechują się one perfekcyjną jakością, szczelnością i bezpieczeństwem.

Inwestycja polegała na rozbudowie zakładu o część produkcyjną i magazynową. Łącznie utworzono ponad 700 m2 nowej powierzchni. W dobudowanej części umieszczona została nowa linia technologiczna składająca się m.in. z: maszyny laminującej, oklejarki, spektrofotometrów, stanowisk kontrolnych, stołów roboczych. Dodatkowo zakupiono specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia plików komputerowych o wysokiej rozdzielczości. 

W wyniku realizacji projektu wprowadzono do oferty oferty opakowania wysoko barierowe oraz opakowania do produktów świeżych z zastosowaniem druku wysokiej rozdzielczości oraz z zastosowaniem warstwy antyfogowej.

Uzyskano nie tylko znaczący wzrost jakości, ale też wysoką barierowość opakowań co przekłada się na przedłużenie świeżości produktów, bezpieczeństwo opakowań do żywności świeżej – brak styczności żywności z drukiem, odprowadzenie wilgoci w opakowaniach.

Dzięki nowej technologii i najnowocześniejszym maszynom uzyskano cenę niższą o 15-20%, możliwość realizacji niskodakładowych wydruków oraz szybkie przygotowanie do druku (szybka reakcja na zmiany). 

Dla nas jest to kolejny projekt z klientem i kolejna możliwość pracy przy wprowadzaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Beneficjent: Fol-Druk FLEXO Sp. z o.o.

Tytuł projektu: „Wdrożenie nowego sposobu wytwarzania opakowań w technologii fleksograficznej oraz wprowadzenie na rynek innowacji produktowej jako efekt wdrożenia prac B+R w firmie Fol-Druk Flexo”

Program operacyjny – Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego

Poddziałanie – 3.3. Innowacje w MŚP

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania

Zaoferowane usługi:
– pozyskanie dotacji
– rozliczenie dotacji

Projekt pod nazwą: „Poprawa konkurencyjności firmy Fol-Druk z Płocka poprzez zastosowanie nowych, innowacyjnych technologii, które wpłyną na rozszerzenie oferty o nowe i znacząco ulepszone produkty”

Beneficjent : „FOL-DRUK” Stanisław Szczechowicz Spółka Jawna

0 PLN
Całkowita wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania

Okres realizacji projektu : od: 2015-01-01 do: 2015-06-30

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

Projekt pod nazwą: „Istotny wzrost konkurencyjności firmy „FOL-DRUK” poprzez zakup ultranowoczesnych maszyn drukarskich i rozszerzenie oferty produktowej”

Beneficjent: „FOL-DRUK” Stanisław Szczechowicz Spółka Jawna

0 PLN
Całkowita wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania

Okres realizacji projektu:  od 2011-07-31 do 2012-10-31

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.