Fabryka Domów Drewnianych BARTEK

Marzenia o drewnianym domu

Komfort ma wiele definicji. Dla jednych jest to weekend spędzony w ekskluzywnym apartamentowcu pełnym luksusowych dodatków i zapachów, dla innych będzie to relaks i zabiegi upiększające w SPA. Czym dla mnie jest komfort? To czas spędzony na tarasie z trzeszczących drewnianych desek, ciepło promieni słonecznych odbijające się na policzku, zapach skoszonej trawy, który pozwala wrócić wspomnieniami do wakacji u dziadków. Kropką nad i jest szarlotka z przyrumienionymi jabłkami i czarna kawa z delikatną pianką.

Czym jest bezpieczny komfort?

Komfort to nic innego jak zaspokojenie własnych potrzeb. To poczucie spokoju, szczęścia, luksusu i bezpieczeństwa. Bezpieczny komfort to połączenie przyjemnych doznań z bezpieczeństwem użytkowania. Mając wiedzę na ten temat, bardzo ucieszyłem się na spotkanie z nowym Klientem – znanym i docenianym producentem domów drewnianych. To kolejny Klient, który był zainteresowany pozyskaniem dotacji na rozwój swojej firmy.

Zastanawiacie się, co wyróżnia M.K. Consulting? Przede wszystkim ludzkie i indywidualne podejście do każdego Klienta. Lubimy Was poznawać, słuchać Waszych historii, zależy nam na dobrej relacji i spełnieniu Waszych potrzeb.

Klient, o którym mowa to Fabryka Domów Drewnianych BARTEK, która zajmuje się m.in. produkcją domów modułowych. To budynki, które niczym klocki składane są z większych elementów i łączone w moduły jeszcze w zakładzie produkcyjnych. Cechują się wyjątkowo prostym i szybkim montażem.

Innowacje w budownictwie

Domy modułowe zyskują na popularności i cieszą się coraz większą rzeszą odbiorców. Wcale nas to nie dziwi, gdyż można je szybko zbudować, nie tracąc na jakości. Oczywiście jak wszystko, mają swoje wady i zalety, nie są idealne. Jak każdy produkt mają szerokie możliwości udoskonalania, które z łatwością może wykorzystać ambitny przedsiębiorca, taki jak nasz Klient. Postanowił stworzyć koncepcję drewnianego stropu o podwyższonej wytrzymałości na zginanie, a także zwiększonych właściwościach przeciwogniowych i akustycznych. Zastanawiasz się, w czym kryje się innowacja? Odpowiedź jest prosta: w materiałach do budowy stropów. Za sprawą ich połączenia uzyskano wzrost sztywności, a tym samym zwiększono komfort użytkowania.

Wdrożenie pomysłu innowacji

Nie będę kłamać. Na pierwszym spotkaniu nie do końca wiedzieliśmy, co możemy zaproponować Klientowi. Wspólnymi siłami, po uwielbianej przez nas „burzy mózgów” przeprowadzonej ze współpracownikami postawiliśmy na konkurs: 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP organizowany przez Instytucję zwaną: Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. Wybór konkursu to pierwszy krok do sukcesu. Jednak na froncie pojawiło się kolejne wyzwanie – generator wniosków.

Pamiętam ten dzień jak dziś. W biurze nie było słychać nic, prócz klikania. Cały Zespół M.K. Consulting z przerażeniem w oczach otwierał kolejne zakładki generatora LAWP-u, z którym musieliśmy się zmierzyć. Ciszę przerwała Katarzynka Łamaczki, ekspert od ciężkich przypadków i spraw nigdzie niesłyszanych. tj. Rozliczeń Projektów Unijnych.

Do sprawy podeszła jak do sprzątania w szafie – układanie dokumentów, segregacja i… poszło jak z płatka. Wszyscy poczuliśmy ulgę i zabraliśmy się za dalszą pracę.

Podczas pracy nad projektem opracowaliśmy pełną dokumentację aplikacyjną i dodatkowe załączniki. Na podstawie danych zebranych od Klienta przygotowaliśmy analizę CSR, a także  plan eksportu na nowe rynki zagraniczne i pełne analizy finansowe. Pomogliśmy także w opracowaniu raportu z prac badawczo-rozwojowych.

To musiało się udać!

Efekty wspólnej pracy

Sukces, sukces, sukces! Klient otrzymał dofinansowanie, a my mieliśmy satysfakcję z tego, że udało nam się mu pomóc. Dzięki współpracy z nami kolejny Klient będzie mógł rozwijać swój biznes. Dzięki zakupom w ramach projektu i uruchomieniu nowej linii do obróbki drewna, strugarko-frezarki, piły, wózki widłowe, a nawet pojazd transportowy możliwe jest zaoferowanie nowoczesnych, proekologicznych domów, w których stropy wzmocnione są odpowiednimi włóknami i materiałami. To wpływa na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa domowników.

Szczegóły projektu:

Beneficjent: Fabryka domów drewnianych „BARTEK” Mirosław Bober, Ewa Niewęgłowska S.C.

Tytuł projektu: „Wprowadzenie do oferty przedsiębiorstwa znacząco udoskonalonego domu modułowego o poprawionych parametrach będących wynikiem własnych prac B+R”

Program operacyjny: Regionalny program operacyjnych województwa lubelskiego

Poddziałanie: 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP

Zaoferowane usługi:

  • pomoc w opracowaniu prac B+R
  • pozyskanie dotacji
  • wykonanie analizy CSR
  • opracowanie planu eksportu
0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania