Dom z klasą

Z klasą pozyskaliśmy prawie 10mln zł dotacji. 

Nasz nowy klient Biuro Projektowe „Dom z klasą” działa na Polskim rynku od 2004r. i zajmuje się przede wszystkim projektowaniem oraz sprzedażą indywidualnych projektów budynków min. mieszkalnych, usługowych, a także, szpitali, przychodni i obiektów sportowych. Należy dodać, że pasjonuje się  innowacjami w  dziedzinie budownictwa i technologii materiałowej. Interesował go temat dotacji dla firm. Przed spotkaniem jak zawsze przygotowaliśmy i skrupulatnie przejrzeliśmy ofertę firmy. Ale to co usłyszeliśmy na nim przeszło nasze najśmielsze wyobrażenie. 

Sami zobaczcie.

Pomysł na innowacje.

Kto powiedział, że biuro projektowe nie może wdrożyć innowacyjnego, energooszczędnego procesu wytłaczania profili aluminiowych na matrycach WP? No nikt! Dlatego wspólnie z klientem rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem. Udało się, pozyskaliśmy dla klienta prawie 10 mln. zł na to przedsięwzięcie. Ale zanim do tego przejdę zobaczcie jak przebiegała nasza praca. Projekt musieliśmy precyzyjnie opracować od A do Z. To wcale nie oznacza, ze coś naciągaliśmy, wręcz przeciwnie. Po dokładnych analizach udało nam się odnaleźć wspólny mianownik dla działalności klienta i jego pomysłu i wspólnie zadecydowaliśmy, ze nasza praca ma sens i zaczynamy działać. 

Produkcja profili aluminiowych każdemu z nas kojarzy się z procesem pochłaniającym dużo energii i mocno wpływającym na środowisko. Nasz klient zauważył dużą niszę na rynku budowlanym pod względem zapotrzebowania na różnego typu profile w tym aluminiowe. Z naszą pomocą dokonał gruntownego rozeznania rynku i określił kierunki rozwoju. Po badaniach marketingowych, nadszedł czas na sferę nauki. Spółka nawiązała współpracę z wybitnymi polskimi naukowcami i zleciła wykonanie prac B+R dotyczących opracowania innowacyjnego procesu produkcji, charakteryzującego się zwiększeniem wydajności a co za tym idzie zmniejszeniem energochłonności. Wszystkie działania Jednostki Naukowej koordynowaliśmy i byliśmy z nią w stałym kontakcie. Prace przyniosły bardzo pozytywne efekty i opracowano innowacyjną matrycę pozwalającą na wzrost prędkości przepływu metalu. Tajemnicza nazwa w efekcie końcowym dla odbiorcy charakteryzowała się zwiększenie dostępności produktów (krótszy termin oczekiwania) i ograniczeniem ceny. Wszystko było gotowe , klient mógł wdrożyć badania w swoim projekcie. 

Nie można zapomnieć wspomnieć, że projekt miał pozytywny wpływ na aspekty środowiskowe. Śmiało można stwierdzić, że nawet przy na pozór „ciężkich” procesach możliwe jest dbanie o naturę! 

Nasz wielki sukces.

Chwalimy się , bo jest czym. Pozyskaliśmy blisko 10 mln. Na ten projekt. Co więcej  nasz projekt zajął 92 miejsce spośród 412 złożonych aplikacji. 

Dzięki dofinansowaniu nasz klient będzie mógł uruchomić produkcje profili aluminiowych w nowo wybudowanym zakładzie w woj. Świętokrzyskim i  wprowadzi na rynek serię profili aluminiowych typu „slim” dla jednej z najbardziej rozwijających się branży tj. branży producentów okien. Rozwiązanie pozwoli na zwiększenie wydajności oraz zmniejszeniem energochłonności przy znaczącej poprawie aspektów środowiskowych. A my po raz kolejny pozyskaliśmy dotację dla naszego klienta przyczyniliśmy się do rozwoju przedsiębiorstw. Nie skromnie mówiąc jesteśmy w tym bardzo dobrzy.  

Gratulujemy Naszemu klientowi!!!

Beneficjent: „DOM Z KLASĄ” MAHMOUD OTHMAN I MONIKA OTHMAN SPÓŁKA JAWNA

Tytuł projektu: „Wdrożenie innowacyjnego, energooszczędnego procesu wytłaczania profili aluminiowych na matrycach WP”
Program operacyjny – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
Poddziałanie-  3.2.1 Badania na rynek

Zaoferowane usługi:
– analiza rynku
– wsparcie w zakresie B+R
– pozyskanie dotacji

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania