Andrzej Paszkowski Zakład Materiałów Budowlanych

Inwestuj w rozwój – historia naszego Klienta

W 2021 roku poznaliśmy Klienta, który zajmuje się produkcją prefabrykatów betonowych. Zakład Materiałów Budowlanych szybko został liderem w swojej branży. Już w latach 80. dzięki produkcji studni telekomunikacyjnych i kablowych dla Telekomunikacji Polskiej, jego produkty stały się elementem ówczesnej rewolucji telekomunikacyjnej w kraju. Dlaczego wybrał M.K. Consulting? Od początku wiedział, że mamy doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji dla firm.

Innowacje w firmie budowlanej

Zakład Materiałów Budowlanych to firma, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości branży stale rozwija się oraz fascynuje innowacjami w budownictwie. Potrzebą przedsiębiorstwa było wyjście naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i tym samym wdrożenie w swoim zakładzie technologii produkcji płyt betonowych zbrojowych nowoczesną metodą włókien rozproszonych.

Celem było stworzenie płyt, które wyróżniają się dużą wytrzymałością i pozwolą na tworzenie dróg czy placów o wzmocnionych parametrach konstrukcyjnych. Dodatkowo produkty miały cechować się wyjątkową estetyką w formie niespotykanych dotąd kształtów. Wszystkie parametry i innowacyjne rozwiązania zostały opracowane na podstawie współpracy z jednostkami badawczymi.

Napisać projekt unijny, ale co dalej?

Już po pierwszym spotkaniu wiedzieliśmy, jaką dotację na innowację zaproponować Klientowi. Jednak nie zrobiliśmy tego od razu. To właśnie na tym polegają tajniki doradztwa unijnego. Po spotkaniu dokładnie sprawdziliśmy zebrane informacje, w tym raport na temat nowej technologii produkcji płyt betonowych i ku naszemu zdziwieniu okazało się, że beton jest niezwykle innowacyjnym materiałem budowlanym.

Nadeszła pora decyzji. Nasze wstępne założenia zostały potwierdzone skrupulatną analizą. Konkurs, jaki zaproponowaliśmy to 3.2.2 : Kredyt na innowacje technologiczne.

Klient zaufał naszemu doświadczeniu i zgodził się na naszą propozycję. Powierzył nam opracowanie projektu wdrożenia. Wspólnie przygotowaliśmy całą koncepcję opracowania wyników prac badawczo-rozwojowych w obszarze innowacji technologicznych. Kolejno stworzyliśmy biznesplan przedsięwzięcia oraz wniosek o dofinansowanie. Po wstępnej, pozytywnej ocenie formalnej projektu nadszedł czas na kolejny etap.

Klient został zaproszony na panel ekspertów, podczas którego miał odpowiedzieć na dodatkowe pytania Ekspertów oceniających. Nawet w takich sytuacjach, Klient może być pewny, że ma nasze pełne wsparcie. Na podstawie całej dokumentacji aplikacyjnej złożonej w imieniu Klienta, przygotowaliśmy prezentację i przygotowaliśmy go na panel ekspertów NCBR.  

Czy osiągnęliśmy zamierzony cel?

Po panelu ekspertów nadszedł czas na wspólne cieszenie się sukcesem. W wyniku projektu Klient otrzymał wsparcie na budowę linii technologicznej produkcji płyt betonowych zbrojonych nowoczesną metodą włókien rozproszonych.

Kolejny projekt przygotowywany przez nas widniał na liście rankingowej, a my mocno wierzymy, że nowe płyty pozwolą na tworzenie bardziej wytrzymałych konstrukcji.

Szczegóły projektu dofinansowania:

Tytuł projektu: „Wdrożenie w przedsiębiorstwie Andrzej Paszkowski Zakład Materiałów Budowlanych innowacyjnej technologii produkcji.”

Program operacyjny: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Poddziałanie:  3.2.2: Kredyt na innowacje technologiczne

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania