Paneltech

Nowe płyty betonowe dzięki dotacji unijnej.

Czasami zdarzają się sytuacje, że jedziemy na spotkanie z klientem w konkretnym celu, a w trakcie okazuje się, że płyniemy dalej niż pierwotnie zakładaliśmy. Tak właśnie było w tym przypadku. Wstępne założenia projektu badawczego były takie, że na fundamentach projektu B+R miała powstać fabryka naszego nowego klienta. Dodatkowo założono wytworzenie płyt o poprawionych parametrach. Decyzja o tym podyktowana była trendami rynku, a mianowicie płyty warstwowe zawsze były traktowane jako najtańszy element przypadający na jednostkę wartości obiektu budowlanego przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymagań przepisów budowlanych, a w tym konstrukcyjnych i przeciwpożarowych. Po upowszechnieniu węglowodorowych poroforów producenci płyt warstwowych zaczęli przechodzić na własne formułowanie systemów chemicznych oraz ich optymalizację.

W trakcie rozmów i opracowywania konspektu poszerzony został aspekt środowiskowy, a klient postanowił opracować panele bez związków halogennych. 

Klient o którym tutaj wspominam to renomowana firma Paneltech, która działa na rynku  od 1989 roku. Produkuje nowoczesne i różnorodne wyroby budowlane do izolacji cieplnej. Głównym profilem produkcji są płyty budowlane, a odbiorcami wykonawcy różnorodnych obiektów, w tym hal magazynowo produkcyjnych. W ofercie firmy znaleźć możecie  płyty warstwowe w okładzinach stalowych z rdzeniami ze sztywnej pianki PUR/PIR, ze styropianu EPS, z wełny mineralnej MW oraz standardowe płyty izolacyjne ze styropianu EPS i pianki PUR/PIR, zarówno w okładzinach elastycznych oraz bez okładzin.

Nadszedł czas na intensywną pracę. 

A więc przyszedł czas na kolejną część naszej pracy, dotyczącą dokumentacji aplikacyjnej. Opracowaliśmy dla klienta  wniosek o dofinansowanie i wspólnie z nim przygotowaliśmy budżet oraz etapy badań. Po ocenie merytorycznej pomogliśmy również naszykować się na starcie z NCBIR czyli na panel ekspertów, który dla większości jest najbardziej stresującym momentem w aplikowaniu o środki unijne. 

Wszystko poszło po naszej myśli. Klient otrzymał dofinansowanie i zdecydował się na dalszą współpracę z naszą firmę podczas rozliczania tego projektu. 

Dzięki temu, że firma Paneltech otrzymała dofinansowanie opracowała rozwiązanie stanowiące nowość na polskim rynku tj. płyt budowlanych o poprawionych parametrach jakościowych i proekologicznych z wykorzystaniem pilotażowego węzła mieszalniczego.

Dodatkową korzyścią było to, że kadra firmy zyskała doświadczenie w realizacji prac badawczych zarówno laboratoryjnych jak i w skali przemysłowej. Uzyskali możliwość mieszania własnego zestawiania surowców dla uzyskania trwałego uformowania spienionego polimeru PUR/PIR czyli nie muszą już korzystać z gotowych mieszanin dostępnych na rynku.

Przeprowadzenie przez firmę Paneltech prac badawczych nad opracowaniem płyt budowlanych o poprawionych parametrach jakościowych i proekologicznych z wykorzystaniem pilotażowego węzła mieszalniczego

Konkurs „6/1.1.1/2020”

0 PLN
Wartość projektu
0 PLN
Wartość dofinansowania