4Mass ekspert branży kosmetycznej

Jak pozyskać dotację na branżę beauty?

Branża beauty skrywa wiele ciekawostek i interesujących historii. Właśnie od nich zaczniemy nasz artykuł, po to by przybliżyć Wam historię ulubionych kosmetyków.

Branża pełna ciekawostek

Czy wiecie, że już w starożytności malowano paznokcie? Nie trudno się domyślić, że kolorem, który rządził na dworze faraona była czerwień. A dzięki królowej Nefretete zaczynano pozyskiwać tipsy z kości słoniowej. 

Czy lakier do paznokci ma coś wspólnego z lakierem do samochodów? Tak, łączy je historia. W 1920 roku tuż po powstaniu pierwszego lakieru do karoserii, bracia Charles i Joseph Revlon opatentowali formułę opartą na trwałych, połyskujących pigmentach w pełnej gamie kolorów, które mogły zdobić kobiece paznokcie. To jeszcze nie koniec ciekawostek. Grecie Garbo naklejano odpowiednio przycięte i pomalowane kawałki taśmy filmowej. Natomiast paznokcie akrylowe powstały dzięki dentyście, który po złamaniu własnego paznokcia uzupełnił ubytek akrylem.

 

Teraz najciekawsze! W 2019 roku firma M.K. Consulting pomogła jednemu z Klientów uzyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich na stworzenie Centrum Badawczo- Rozwojowego. To ważny krok w historii. 

Sposób na konkurencję

Nie od dziś wiadomo, że firmy kosmetyczne stale ze sobą konkurują. Śledzą panujące trendy i co chwilę wdrażają na rynek coraz to nowsze, bardziej wyszukane preparaty. Można to porównać do wyścigu, w którym każdy próbuje zdobyć podium. Niewielu jednak wie, że te zawody wygra jedynie ugruntowana wiedza, doświadczenie i odpowiednie zaplecze techniczne. O tym doskonale widział nasz Klient, jednak mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia, nie posiadał trzeciego, ważnego elementu.

Firma 4Mass zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej. Nie mieliśmy wyboru, musieliśmy sprostać temu wyzwaniu. Tym bardziej że połowa naszego zespołu to kobiety, które zacierały ręce na poznanie tajników produkcji lakierów do paznokci.

Pozyskiwanie dotacji na innowacje

Nasz Klient potrzebował odpowiednich warunków do pracy nad nowymi recepturami kosmetyków. Naszym zadaniem było stworzenie projektu, którego celem będzie wybudowanie centrum badawczo-rozwojowego. Stworzenie miało umożliwić firmie przeprowadzanie badań oraz testów nad nowymi formułami kosmetyków, w tym lakierów hybrydowych, a także wdrożenie nowej technologii produkcji. Nowatorskie kosmetyki miały minimalizować skutki uboczne manicure hybrydowego czy bazy lakieru hybrydowego o znacznie obniżonej zawartości wolnych toksycznych monomerów (małocząsteczkowych związków chemicznych).

Realizacja projektu nosiła również wydźwięk społeczny. Firma planowała zatrudnić nowych pracowników, a także zacieśnić współpracę z jednostką naukową. Zwiększenie nakładów na działalność B+R, zwiększenie kadry pracowników naukowych oraz rozwinięcie współpracy z instytutem badawczym miało wzmocnić przedsiębiorstwo na arenie branży kosmetycznej. 

Szczegóły dofinansowania:

Beneficjent: 4MASS Spółka akcyjna

Tytuł projektu: Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w branży kosmetycznej

Program operacyjny: PROGRAM OPERACYJNY INTELIGENTNY ROZWÓJ

Działanie: 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw

Zaoferowane usługi:

  • doradztwo w zakresie B+R
  • doradztwo w zakresie utworzenia konsorcjum
  • pozyskanie dotacji
0 PLN
Wartość projektu
0 0 PLN
Wartość dofinansowania